Autelo

zezulin
26. 01. 2018

Jak funguje Autelo?

Jinak. Protože mám rád inovace, dívám se raději dopředu než zpátky a na starou motoristickou novinařinu nevěřím. Strávil jsem roky zvelebováním portálu Auto.cz se svými skvělými kolegy. Díky jejich nasazení, díky úžasným zakladatelům se nám podařilo vybudovat tenhle auto web do netušené velikosti. Ale to už je minulost. Za prvé víc než sedm let spravuje web kompletně nový vlastník a za druhé považuji koncept Auto.cz za omšelý. Chápu, že stále existuje spousta běžných smrtelníků, kteří si chtějí číst o každém uprdnutí v libovolné automobilce. Ale těch lidí ubývá. Chápu, že prodejce aut, zaměstnanec firmy, která auta vyrábí, nebo do nich dodává komponenty, rádi čtou o každém detailu. Ale běžný spotřebitel se mění.

Od vás k vám

Auta v západním světě rychle ztrácí úlohu reprezentátora sociálního statusu a povinné nákupní položky. Většině mladých lidí začínají být auta buď úplně šumák, nebo nelpí na jejich vlastnictví z důvodu demonstrace jejich blahobytu svému úkolí. Pokud auta chtějí, sledují spíš jejich hodnotu ve smyslu vyřešení problému, nebo, a to daleko častěji, vytvoření zážitku. Zážitky spíše než vlastnictví se stávají nejvyšší hodnotou nejen v mojí generaci mileniálů, ale o to víc v generaci Z. Pro tu, zdá se, je mnohem důležitější, co zažije, než co si koupí. A upřímně, moc tomu fandím. Mám to podobně.

V tomto kontextu se zcela mění i pohled na motoristickou žurnalistiku. Můžete psát o nové převodovce do posledního ozubeného kolečka, nebo o každém novém drátku v elektromobilu, ale za chvíli to nebude nikdo číst. Protože výsledek se bude posuzovat mírou doručené hodnoty a zážitku. A proto jsem se rozhodl Autelo postavit jinak. Autelo v první řadě sdružuje váš obsah. Obsah, který vytvoříte a označíte hashtagem #autelo. Takový obsah se steče k nám, na web Autela a bude jeho základem. Tímto zásadně měníme tok informací. Napříště to už nebude o několika lidech v redakci, kteří pro vás něco napíšou, ale o vás a vašich fotkách či videích, které pošlete přes hashtag k ostatním uživatelům.

#Hashtagy

Hrají v konceptu Autela zásadní roli. Pokud na Instagramu, který považujeme za náš primární a zatím jediný zdroj agregovaného obssahu, přidáte hashtag #autelo k relevantní fotce nebo videu, dostane se k nám na web. Za relevantní považujeme cokoliv zajímavého spojeného s autem a cestováním. I proto claim Autela zní, auta – zážitky – zábava, ale klidně to může být i naopak zábava – zážitky – auta. Můžete blejsknout supersport nebo veterána v ulicích Prahy, New Yorku nebo Pekingu. Můžete vyfotit své auto na pozadí s luxusním výhledem na moře nebo hory, či funny situaci v myčce. Fantazii se meze nekladou. Jde hlavně o to, aby obsah nebyl urážlivý, ale kreativní a zajímavý. I když upřímně, tohle si za nás ohlídá sám Instagram.

Nicméně #autelo hashtagem to končit nemusí. A nekončí. Pravidelně pro vás procházíme Instagram a hledáme zajímavé profily s kvalitním obsahem. A samozřejmě scanujeme vhodné hashtagy. Pokud tedy na HP Autela kliknete na zobrazit další, získáte nabídku hashtagů a tím pádem i širokou nabídku obsahu. Stačí na libovolný kliknout a feed s posty vám okamžitě naroste. Takže můžete skrolovat, až vám prsty upadnou. Budeme rádi, pokud nám dáte vědět o zajímavých profilech a příp. hashtazích, které bychom měli dle vás do nabídky zařadit. Nemůže jich tam být sto, ale prostor na přidání dalších zatím máme. Tak dejte vědět třeba do diskuse pod tímto článkem.

Výhry

Autelo je fanouškovský projekt. Žádný nablýskaný startup napumpovaný cizíma prachama, ani výmysl bohaté korporace. Věříme proto, že přidat hash #autelo ke svému postu na Instáči, nebude taková dřina. A bude vás to bavit. Z čistě fandovských důvodů. Na druhou stranu chceme, aby vaše úsilí a vymýšlení originálních postů mělo i nějaký hmotný efekt. A tak každý týden oceníme toho, jehož příspěvek bude kombinovaně na Instagramu a Facu Autela nejsdílenější a bude mít největší počet reakcí. Ceny pro vítěze jsou hmotné a budou se různě měnit. Na start máme balík příslušenství od FIXED za cca 20 tisíc Kč.

Dealy měsíce či roku

Čím víc nás bude, tím budeme větší a silnější. A čím silnější budeme, tím lepší bude naše vyjednávací pozice. Cílem je, abychom pro naši Autelo rodinu dokázali vyjednat zajímavé dealy. Např. slevy na nákup v různých eshopech, pořádný bonus na nákup nebo pronájem nového auta, službu zdarma, velkou soutěž se super cenami. Cokoliv. Chceme, aby se členové rodiny Autelo měli dobře a pomůže nám k tomu vlastně jediné. Abyste se přidali a bylo vás co nejvíc.

Eshop

Autelo bude mít i svůj eshop. Nečekáme totiž, že bychom v dohledné době trhli zajímavé peníze z reklamy a ani se nám nechce prostor na Autelu jimi moc plevelit. Nevylučujeme, že se nějaké hezké plochy na webu objeví, ale vážně jimi chceme co nejvíc šetřit. A abychom ten tyjátr (server, vývoj, lidi, palivo, elektřinu atd.) měli z čeho platit, otevřeme brzy na Autelu eshop. V nabídce se nejvíc objeví náš merch, např. fakt hodně dobrá trička – designem i kvalitou. A časem budeme přidávat. Každopádně budeme moc rádi, pokud eshop využijete. Jak říkám, pomůže nám to s přežitím a vylepšováním.

Testy aut

K tomu všemu patří. Takže budou. Ale budeme si dost vybírat a raději napíšeme jeden opravdu kvalitní než 10 slátanin. K testům jsem se ostatně rozepsal víc tady, tak si to přelouskejte a srovnejte v hlavě.

Váš Libor Zezulka

Sdílej to na facebooku

Diskuse (1)

autelo_com
14. 07. 2017

S menšími sourozenci větších #SUV začalo myslím zrovna #Volvo svou dvojicí #XC90 a #XC60 . A nyní je tu nový...

S menšími sourozenci větších #SUV začalo myslím zrovna #Volvo svou dvojicí #XC90 a #XC60 . A nyní je tu nový #Jaguar #E-Pace . Je vtipné srovnávat interiér brita a švéda. #autelo #autaricz /Marcel

cars_lookino
18. 01. 2019

#bmw #luxuryvehicle #greatlight #street #tuning #ILB #goodguy #brutus #night #nightlight #front #bmwlove #photography #autelo #autelocz

#bmw #luxuryvehicle #greatlight #street #tuning #ILB #goodguy #brutus #night #nightlight #front #bmwlove #photography #autelo #autelocz

autelo_com
19. 07. 2017

Finální podoba #Xclass je venku! #autaricz #autelo /Marcel

Finální podoba #Xclass je venku! #autaricz #autelo /Marcel

autelo_com
14. 07. 2017

Někteří lidi zapřáhnou vozík za cokoliv.:D I za #Lamborghini #Gallardo #autaricz #autelo /Marcel

Někteří lidi zapřáhnou vozík za cokoliv.:D I za #Lamborghini #Gallardo #autaricz #autelo /Marcel